זוגיות חד מינית

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים? חייגו: 054-4555937

זוגיות כשלעצמה הינה מסע אין סופי. השילוב של שני אנשים עם תכונות אופי, ערכים ותרבות שונים עלול ליצור מתחים ומריבות. לזוגות חד-מיניים יש בנוסף על כל האמור, גם קושיים משלהם הנובעים הן ממעמדם כיחידים יוצאי דופן בחברה והן מעצם הקשר שלהם.

תהליך היציאה מהארון של כל אחד מבני הזוג היה שונה ובדרך כלל נעשה לפני שהחלה הזוגיות כך שאת כל שעות וימי החרדה, , ההתלבטות והגילוי עשה כל אחד מבני הזוג לבד ואף רכש לעצמו תובנות לגבי המצב בעצמו. בנוסף כחלק מהגילוי והיציאה מהארון חווה כל אחד מבני הזוג יחסי מין מזדמנים כאלו או אחרים שלעתים החוויות מהם הותירו צלקות. לעיתים אחד מבני הזוג לא חווה כלל חוויה מינית והזוגיות החדשה היא המפגש הראשון שלו עם מין . ניסיון בנייה של זוגיות חד מינית הינו תהליך ארוך ומייגע , המתאפיין בבעיות דומות לאלו שבזוגיות ההטרוסקסואלית.בנוסף קיימת התמודדות עם בעיות המיוחדות לזוגיות החד מינית ,כמו משפחות שלא תמיד מקבלות בהבנת את היציאה מהארון של בן משפחתם…ועל אחת כמה וכמה את רצונו לקיים זוגיות,כזוגיות חד מינית.. ניסיונות לנהל חיים משותפים רגילים נתקלים באין ספור בעיות והניסיון להפוך למשפחה מורחבת אם על ידי אימוץ או על ידי פונדקאות מעצים את חילוקי הדעות (מי תיכנס להריון? מי יתרום את הזרע? מה מקום הפונדקאית בחיי הילד?)

החיים המשותפים, מעלים חיכוכים רבים ויש צורך לפתור את חילוקי הדעות תוך פתיחות ולקבל יעוץ מקצועי שיעזור ויתמוך בכל אחד מהצדדים.

הדיבור והשיחה עם גורם מקצועי שאיננו מעורב הוא מיסודות הטיפול והייעוץ שכן הוצאה לאור של הבעיות אל גורם חיצוני ומקצועי מקלה את המצוקה הנפשית והינה שלב בדרך לפיתרון לכן רצוי לפנות לייעוץ ולעזרה מקצועיים אשר יתנו כלים נכונים להתמודדות ויצירת שינוי.

אודותיי

תואר שני (M.A) מאוניברסיטת בר אילן
הסמכה לפסיכותרפיה בתאוריית הגשטלט – אוניברסיטת תל אביב הסמכה לטיפול זוגי ומשפחתי – אוניברסיטת תל אביב בשיתוף מכון שינוי הסמכה בטיפול בטרואומות, חרדות ודיכאון – אוניברסיטת תל אביב בשיתוף מכון שינוי

Copyright רות אלישר © 2013. All rights reserved.