זוגיות של פרק ב'

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים? חייגו: 054-4555937

זוגיות פרק ב' היא תופעה ההולכת והופכת נפוצה יותר ויותר. כאשר לפחות לאחד מבני הזוג הקשר הוא מערכת יחסים משמעותית שניה – נחשב הקשר לפרק ב'. אחוז הגרושין הגבוה מצד אחד ועליה בתוחלת החיים מן הצד השני הם הגורמים העיקריים לעליית אחוז הזוגיות של פרק ב'.

הבעיות האופייניות ביותר לזוג בפרק ב' דומות לבעיות של הזוגיות הרגילה שלתוכה נכנסים זיכרונות ובעיות של פרק א'. לא תמיד מצליחים לשכוח את נסיון העבר ולעיתים התגובות שלנו למעשים בהווה הן בעצם חיקוי בתת מודע לתגובות שלנו שהיו בעבר למקרים אחרים. (שיחת טלפון של בן הזוג איננה סממן לבגידה אך אם בפרק א' בגידת בן זוג התגלתה תוך כדי שיחת טלפון שלו – התגובה האוטומטית תהייה לחשוד בכל שיחה) לעיתים גרושים משאירים את אחד מבני הזוג קשור אל הגרוש שלא מרצונו . לפעמים בן הזוג הקודם מתקשר ומפעיל כל הזמן את בן זוגו עקב קשיים משלו לקבל את המצב החדש ואם יש ילדים משותפים ו/או רכוש משותף לא ניתן להתעלם מבקשות/דרישות שכאלו. התלות הזו מפריעה לבן הזוג בפרק ב' היא יוצרת קינאה ומתח ומשרה חוסר ביטחון רגשי בנוגע לטיב היחסים בפרק ב'. בנוסף לא תמיד ילדים מקבלים את הקשר החדש והם מערימים קשיים, מפריעים ופוגעים בכוונה בקשר. זוגיות פרק ב' חייבת להתמודד עם כמות אדירה של נושאים כאובים ולחצים בגלל משקעים מן העבר (מאבקים משפטיים, קושי בויתור על שליטה , התנסויות כואבות הנגררות מהעבר להווה) סיר הלחץ הזוגי החדש לא תורם לשיפור המצב.

הדיבור והשיחה עם גורם מקצועי שאיננו מעורב הוא מיסודות הטיפול והיעוץ שכן הוצאה לאור של הבעיות אל גורם חיצוני ומקצועי מקלה את המצוקה הנפשית והינה שלב בדרך לפיתרון לכן רצוי לפנות ליעוץ ולעזרה מקצועיים אשר יתנו כלים נכונים להתמודדות ויצירת שינוי.

אודותיי

תואר שני (M.A) מאוניברסיטת בר אילן
הסמכה לפסיכותרפיה בתאוריית הגשטלט – אוניברסיטת תל אביב הסמכה לטיפול זוגי ומשפחתי – אוניברסיטת תל אביב בשיתוף מכון שינוי הסמכה בטיפול בטרואומות, חרדות ודיכאון – אוניברסיטת תל אביב בשיתוף מכון שינוי

Copyright רות אלישר © 2013. All rights reserved.