טיפול בבעיות בזוגיות – יחד נמצא את עמק השווה

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים? חייגו: 054-4555937

בעיות בזוגיות מתעוררות גם בין בני זוג מאוד אוהבים, בוגרים וותיקים. הקשיים אינם מעידים על תום האהבה או מחלוקות אשר אינן ניתנות לגישור. פעמים רבות הבעיות דווקא מעידות על רגש מאוד עמוק בין שני בני הזוג. בעזרת הטיפול הנכון, אפשר יהיה להפוך בעיות בזוגיות למקפצה לשיפור וחיזוק מערכת היחסים. יחד נצליח לבנות ערוצי תקשורת חדשים ולגלות מחדש את החיבור הרגשי בין בני הזוג והמשפחה כולה.
מקורות של בעיות בזוגיות
אורח החיים המערבי אינו פשוט בעבור זוגות. ניהול מערכת יחסים יציבה בתוך עולם כה עשיר בגירויים ומתחים, אינו פשוט. בהתאם לכך, נקלעים זוגות רבים למשברים בהם יש צורך בפנייה לקבלת טיפול בבעיות בזוגיות. חשוב להבהיר כי הפנייה לקבלת טיפול מעידה על חוזק ולא על חולשה. בני זוג אשר מזהים בשלב מוקדם את הבעיות ופונים לטיפול, מצליחים להגדיל בצורה משמעותית את סיכויי הצלחת התהליך.
קושי במערכת הזוגית עלול להתעורר בעקבות בעיות כלכליות, פערים ברצונות האישיים, קושי בגידול הילדים, התמודדות עם טראומה, בגידות, העדר סיפוק רגשי, בעיות מיניות ועוד. כל אחת מהבעיות הללו דורשת טיפול מקצועי. בהעדר הכוונה של איש מקצוע, קשה יהיה למנוע את הפגיעה בקשר. טיפול מקצועי יאפשר לכם לצאת מתוך מערבולת הקשיים מחוזקים וקרובים עוד יותר.
עצות שימושיות לקראת טיפול בבעיות בזוגיות
1. הצלחת הטיפול דורשת שיתוף פעולה מלא של שני בני הזוג. כאשר אחד מבני הזוג לא מצליח ליצור כימיה טובה עם המטפל, כדאי לשקול את החלפתו.
2. מטפל זוגי יש לבחור בהתאם לתחומי התמחות. כך למשל, קיימים מטפלים אשר מתמחים בטיפול בבעיות הורות, אחרים מטפלים בבגידות ויש אשר עוסקים בהתמודדות עם קשיים בזוגיות בעקבות משברי אמצע החיים.
3. טיפול בבעיות בזוגיות כרוך פעמים רבות גם בטיפול אישי ועבודה עצמית. כל אחד מבני הזוג מתבקש לבחון מה הוא מצפה לקבל מהקשר הזוגי ומה הוא מסוגל לתת בחזרה.
4. חוסר תקשורת הוא מקור ראשי לבעיות זוגיות בגילאים שונים. בהתאם לכך, אחד השלבים הראשונים בדרך לחיזוק הזוגיות, דורש בנייה של ערוצי תקשורת חופשיים בין שני בני הזוג.
אפשר וגם כדאי להציל מערכות זוגיות רבות. גם אם החלטתם יחדיו כי אין ברצונכם להישאר יחד. כדאי יהיה לגשת לטיפול במטרה להתמודד טוב יותר עם הפרידה, לסייע לילדים ולמנוע מריבות מכוערות ומיותרות.

אודותיי

תואר שני (M.A) מאוניברסיטת בר אילן
הסמכה לפסיכותרפיה בתאוריית הגשטלט – אוניברסיטת תל אביב הסמכה לטיפול זוגי ומשפחתי – אוניברסיטת תל אביב בשיתוף מכון שינוי הסמכה בטיפול בטרואומות, חרדות ודיכאון – אוניברסיטת תל אביב בשיתוף מכון שינוי

Copyright רות אלישר © 2013. All rights reserved.