מקרים אשר דורשים ייעוץ זוגי

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים? חייגו: 054-4555937

אם הגעתם לכאן אתם בוודאי שוקלים פנייה אל ייעוץ זוגי. דעו כי אנכם לבד. כמעט בכל מערכת זוגית מתעוררים עם השנים מספר משברים. זוגות אשר משכילים לפנות לקבלת ייעוץ, מצליחים להתגבר על המשברים מהר יותר ולצאת מהמשבר מחוזקים. חשוב לזכור כי ממש כמו פנייה אל רופא בהתעוררות בעיה פיזית, כך כדאי גם לפנות לקבלת טיפול עם התעוררות קשיים נפשיים.
יועצים זוגיים מציעים מבחר שיטות טיפול. יש הדוגלים בטיפול אישי המבוסס על שיחות אישיות עם כל אחד מבני הזוג, אחרים דוגלים בפגישות זוגיות בלבד. אל תכנית הטיפול הזוגית נהוג להוסיף תרגילי תקשורת, פעילויות זוגיות ושאר משימות אשר מוטלות על בני הזוג להשלמת התהליך. התמדה, מעורבות ושיתוף פעולה מלא, נחוצים להצלחת התהליך. כאשר אחד מבני הזוג אינו מסור באופן מלא לתהליך, קשה יהיה לטפל בבעיה.
פניות נפוצות אל ייעוץ זוגי
1. התמודדות עם בגידה של אחד מבני הזוג או חשש למעילה באמון. בגידות מהוות מקור משמעותי לקשיים אשר מתפתחים לפרידה ופירוק מערכת היחסים. אין כל ספק כי התמודדות עם בגידות אינה פשוטה, אך היא אפשרית.
2. קשיים כלכליים בעקבות פיטורים, אבדן כושר עבודה או התנהלות כלכלית לקויה מעוררים מתחים בין בני הזוג. פנייה לקבל ייעוץ בעקבות מריבות פיננסיות נפוצה ונורמלית לחלוטין.
3. בעיות בתפקוד המיני או בתקשורת הפיזית דורשות טיפול.
4. הורות היא משימה כמעט בלתי אפשרית. מעת לעת, כל זוג הורים זקוק לייעוץ, הכוונה או אוזן קשבת. מטפלים זוגיים ממליצים פעמים רבות על שילוב של טיפול משפחתי לצד הייעוץ הזוגי.
כיצד מתנהלות פגישות הייעוץ?
חששות מפני הפנייה לייעוץ מתעוררים בעיקר בשל חוסר מודעות. בני הזוג נרתעים מחשיפת רגשות ומידע אישי בפני אדם זר. על כן, חשוב להדגיש כי המטפל מחויב לסודיות מלאה. כל אשר נאמר בחדר הטיפולים נשאר שם. הפגישות מתנהלות תוך שמירה על כבוד הדדי והתקדמות הדרגתית. המטפל למד להכיר את בני הזוג ומקלף את שכבות ההגנה ממש כמו בצל. כאשר המטפל טוב ומנוסה, תרגישו כי התהליך כולו טבעי ונוח.

אודותיי

תואר שני (M.A) מאוניברסיטת בר אילן
הסמכה לפסיכותרפיה בתאוריית הגשטלט – אוניברסיטת תל אביב הסמכה לטיפול זוגי ומשפחתי – אוניברסיטת תל אביב בשיתוף מכון שינוי הסמכה בטיפול בטרואומות, חרדות ודיכאון – אוניברסיטת תל אביב בשיתוף מכון שינוי

Copyright רות אלישר © 2013. All rights reserved.