פסיכותרפיה פרטנית למבוגרים

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים? חייגו: 054-4555937

פסיכותרפיה (פסיכו=נפש, תרפיה=ריפוי) למבוגרים היא טיפול פסיכולוגי לנפש האדם המיועד להניע שינויים בין אם נפשים ובין אם התנהגותיים . זהו טיפול פסיכולוגי במצוקות ובהפרעות נפשיות באמצעות שיחה בין מטפל למטופל.

הפסיכותרפיה מכילה בתוכה הרבה סוגים של טיפולים. בתוך הפסיכותרפיה למבוגרים מוכרות לציבור שיטות טיפול בפסיכו אנליזה,טיפול דינאמי, טיפול דינאמי קצר מועד, טיפול התנהגותי קוגנטיבי, הטיפול הנרטיבי ועוד. מכאן ניתן ללמוד כי לפסיכוטרפיה גוונים וצורות שונות כאשר בסופן מגיע המטופל לרכישת מיומנות להפיכת דפוסי החשיבה השליליים לחיוביים.הפניה לטיפול לרוב באה מהמטופל עצמו בעקבות מצוקה נפשית. אם ההפניה מגיעה מגורמים אחרים יש להגדיר את מוטיבציית המטופל שכן ללא שיתוף פעולה ורצון להגיע לשינוי לא יתחולל המפנה.

הדיבור והשיחה עם גורם מקצועי שאיננו מעורב הוא מיסודות הטיפול הפסיכותרפי שכן הוצאה לאור של הבעיות אל גורם חיצוני ומקצועי מקלה את המצוקה הנפשית והינה שלב בדרך לפיתרון.

אודותיי

תואר שני (M.A) מאוניברסיטת בר אילן
הסמכה לפסיכותרפיה בתאוריית הגשטלט – אוניברסיטת תל אביב הסמכה לטיפול זוגי ומשפחתי – אוניברסיטת תל אביב בשיתוף מכון שינוי הסמכה בטיפול בטרואומות, חרדות ודיכאון – אוניברסיטת תל אביב בשיתוף מכון שינוי

Copyright רות אלישר © 2013. All rights reserved.